Categorii

Super reduceri de preturi in aceasta saptamana doar la TIK.RO
Media Convertor TP-Link MC100CM, RJ45 10/100M Mărește

Media Convertor TP-Link MC100CM, RJ45 10/100M

Descriere Ce face acest produs MC100CM este un convertor media care transfera datele de la conexiunea pe cupru UTP 100Base-TX la fibra optica 100BASE-FX sau vice versa. Respectand...

151,76 RON (cu TVA)

In stoc

Cumpara prin SICAP

Compara

Wishlist

Alerta pret

  MC100CM

  TP-Link

Timp estimativ de livrare:

La sediul TIK.ro:

Poate fi ridicat maine, in timpul orelor de program.

Livrare prin Courier (oriunde in tara):

Produsul va ajunge la tine Miercuri 29 Mai.

Garantie 2 ANI
Livrare gratuita in Bucuresti
Produsul se afla in depozitul central!
Suport tehnic & instalare
Oferim suport tehnic si instalare pentru toate produsele comercializate.

Telefon: 0722.902.902

E-mail: tehnic@tik.ro

*Departament vanzari - pers. fizice & juridice
0722.902.902 | vanzari@tik.ro

*Departament achizitii - Institutii publice si companii
0735.542.000 EMAIL: achizitii@tik.ro>

Adresa magazin: Soseaua Lalosu 2B, parter, sector 4, Bucuresti
Program de lucru Luni-Vineri 09:00-18:00
  • Desfacere colet
  • Drept returDrept retul 14 zile
  • Plata cu cardul
  • Plata in rate

Descriere

Ce face acest produs


MC100CM este un convertor media care transfera datele de la conexiunea pe cupru UTP 100Base-TX la fibra optica 100BASE-FX sau vice versa. Respectand standardele IEEE 802.3u 10/100Base-TX si 100Base-FX, MC100CM este destinat utilizarii cu cablu de fibra optica multi-mode, cu conector de tip SC. MC100CM suporta specificatiile de unde lungi (LX) ale laserului la rata maxima de retransmisie pe cablu. Functioneaza pe 1310nm atat la transmiterea cat si la receptia datelor.
Alte caracteristici ale acestui modul includ abilitatea de a functiona ca un dispozitiv de sine statator (independent de sasiu) sau cu un sasiu pentru media convertoare TP-LINK 19´´, auto detectare MDI / MDI-X pentru port-ul TX, auto negociere mod duplex pentru port-ul TX, si LED-uri pentru afisarea starii de functionare pe panoul frontal. MC100CM ofera posibilitati de transmisie prin fibra optica multi-mode pe distante extinse pana la 2 km.

Specificatii

  • Tip media: Multi Mode

Facem eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină.
Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard,
unele specificaţii sau preţul, pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare.
Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului.

Va recomandam urmatoarele produse